Zeptejte se, rádi poradíme ->
Úprava bazénové vody na slanou - Autochlor
Úprava bazénové vody na slanou - Autochlor
Elektrolýzou slané vody dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité dezinfekci. Tímto způsobem ošetřená voda nezapáchá chemikáliemi, protože systém zabraňuje vzniku chloraminu, který je příčinou nepříjemného zápachu.
+ Titanové samočisticí elektrody
+ Bez nutnosti manipulace s chlórem
+ Ekologický provoz
+ Vše probíhá plně automaticky
+ Díky slanosti má voda antiseptické účinky

Cena: od 17 500 Kč
Zaslat nabídku

Díky moderní technologii se již nemusíte trápit úpravou vody, jelikož vše za vás zvládne tento jedinečný přístroj. Ten pracuje na principu elektrolýzy, kdy právě elektrolýzou slané vody dojde k uvolnění chlóru, který je následně ihned využit k dezinfekci vody. Díky tomu je tak voda vždy perfektní, a to bez nepříjemného zápachu, který má na svědomí chloramin. Jeho vzniku přístroj účinně zabraňuje.

Základem kvalitního fungování by měla být mírná slanost vody – zhruba 3 až 4 gramy soli na jeden litr. Díky tomu se vlivem chemické reakce molekuly soli rozštěpí na sodík a potřebný chlór. Této chemické reakce dosáhneme díky nízkému napětí v nerozpustných titanových elektrodách. Životnost tohoto přístroje je 12 000 provozních hodin.

Klíčové vlastnosti:

 • Titanové samočisticí elektrody
 • Bez nutnosti manipulace s chlórem
 • Ekologický provoz
 • Vše probíhá plně automaticky
 • Díky slanosti má voda antiseptické účinky

 

Autochlor 10RP

cena: 17 500,-

 • Pro bazény do objemu 25 m3
 • Napájení: 230 V
 • Spotřeba: 75 W
 • Produkce chloru: 10g / hod

Autochlor SMC 20

cena: 23 900,-

 • Pro bazény o maximálním objemu 80 m3
 • Napájení: 230 V
 • Spotřeba: 100 W
 • Produkce chloru: 22g / hod

 

Automatická úprava vody na slanou včetně regulace pH

VA SALT SMART C15 + pH sonda

cena: 33 500,-

 • Pro bazény o maximálním objemu 50 m3
 • Napájení: 230 V
 • Produkce chloru: 15g / hod
 • Vše vyrobeno v EU

Toto zařízení je vybaveno pH sondou, která monitoruje a udržuje optimální hodnotu pH ve vodě bazénu. pH je klíčovým parametrem pro udržení rovnováhy vody v bazénu a zajištění zdravého prostředí pro koupání. Díky tomu je možné automaticky upravovat pH pomocí dávkování pH mínus nebo plus, což eliminuje potřebu manuálního testování a ručního přidávání chemikálií a to výrazně zjednodušuje údržbu bazénu.

 

Jaká je výhoda slanější vody?

Je dokázáno, že mírně slaná voda má mnohem lepší antiseptické účinky, a tak dokáže efektivně likvidovat řadu bakterií a mikroorganismů, které se v bazénové vodě mohou objevit. Navíc je díky dokonalému procesu voda chráněna ještě efektivněji, a to díky elektrochemické reakci, při které jsou produkovány další desinfekční činidla. Každé z nich dokáže zlikvidovat jiné bakterie a organismy, a spolu tak vytvářejí komplexní ochranu vašeho bazénu.

Je investice do přístroje Autochlor výhodná?

Z hlediska celkových nákladů je toto zařízení nejméně nákladnou možností, jak efektivně upravovat vodu. Díky tomu se investice skutečně vyplatí, jelikož dále není nutné použití jiných chemikálií, produktů nebo systémů. Z hlediska efektivity, kdy zařízení běží zhruba 6 – 10 hodin denně, jsou celkové náklady na hodinu čištění 60 – 70 haléřů. K těm je nutno přičíst už pouze náklady na počáteční dávku soli. Z hlediska životnosti lze vnitřní titanovou celu používat 5 – 10 let, s ohledem na kvalitu a tvrdost vody.

Jak hodně bude voda slaná?

Pokud se obáváte vysoké slanosti vody, není nutné se znepokojovat. Například mořská voda má obsah soli okolo 3,5 procenta. Přístroji Autochlor však stačí koncentrace pouze 0,4 – 0,5, tedy více než desetkrát menší. Navíc voda, která je produkována tímto přístrojem má velmi podobné složení, jako například běžné slzy, a tak nemusíte mít obavu ani z otevřených očí pod vodní hladinou,

Jak často je nutné sůl doplňovat?

Výhodou celého procesu je to, že sůl je nutné dodat do bazénu pouze jednou, na samotném začátku. V průběhu elektrochemických reakcí nedochází k jejímu úbytku, a stejně tak nedochází k úbytku ani vlivem odpařování vody. Sůl je tak nutné doplňovat pouze, pokud měníme kompletně celou bazénovou vodu, případně její část, kdy je ta bazénová vypuštěna do odpadu. Z hlediska množství odpovídá 1 m3 zhruba 4 kilogramům soli. Na vše, především její nízkou hladinu, samozřejmě upozorňuje samotné zařízení.

Jak je sůl korozivní?

Voda, která obsahuje sůl v uvedené koncentraci má mírně korozivní vlastnosti, a tak je nutné používat výhradně titanové elektrické spirály, nebo výměníky. Samozřejmostí je i to, že by v bazénu neměli být prvky ze standardní nerezové oceli, ale prvky takové, které jsou určeny i pro provoz ve slané vodě.

Šipka
Máte dotaz? Napište nám.
Hned se Vám ozveme.
Odesláním souhlasíte s bezpečným
zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024 - Plastové Bazény .eu - Tento web používá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Zásady ochrany osobních údajů a obchodní podmínky.

Obrázky a barvy mohou být pouze ilustrační. Uvedené ceny jsou bez 12% DPH. TOPlist